PADI, Professional Association of Diving Instructor yani Profesyonel dalış eğitmenleri birliği ifadesinin baş harflerinden oluşmuş bir kelimedir. Bir Amerikan Kuruluşu olan Padi bir konfederasyon değil dünyanın 7 bölgesinde ofisi olan bir şirkettir.Dünyada en çok sertifikaya sahip ve tanınan dalış kuruluşudur, Standart bir eğitimi olan Padi dünyanın her yerinde aynı eğitim sistemine sahiptir. Eğitim meteryalleri diğer sistemlere göre daha gelişmiştir.

Merkezimizde alabileceğiniz PADI dalış Eğitimleri 

 

Open Water Diver

          14 yaşını doldurmuş, yüzme bilen ve dalışa engel sağlık problemi olmayan herkes kursa katılabilir. Eğitimini başarı ile tamamlayan Open Water Diver, dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp  çıkarabilen, bunları sualtında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında yine Open Water Diver sertifikasına sahip dalış eşiyle açık deniz dalışları yapmaya hazır hali gelmiş olur. Open Water Diver en fazla 18 metreye dalabilir.

 

 

Advanced Open Water Diver

          Open Water Diver veya Bir yıldız dalıcı sertifikasına sahip olan kişiler istedikleri zaman bu kursa katılabilirler. Eğitimini başarı ile tamamlayanlar, 5 uzmanlık dalışını yapmış ve dalış tecrübeleri artmış kişilerdir. En fazla 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilirler. 18 yaşından küçük iki yıldız dalıcılar ancak 24 metreye kadar dalış yapabilirler.

 

 

Emergency First Response

         Emergency First Response programı size CPR (Kalp Masajı) yapabilmeyi ve ilk yardım uygulayabilmeyi öğretir. Dalıcı veya dalıcı olmayan herkesin sahip olması gereken bilgi ve beceriler bu kursun içeriğini oluşturur. Rescue kursuna başlamadan alınması gerekir. Diğer kurumlardan alınmış bir ilk yardım kursu varsa alınması zorunlu değildir. 

 

 

Rescue Diver

          

          Open Water Diver, Advanced Open Water Diver veya Bir yıldız dalıcı sertifikasına sahip olan kişiler 20 dalış yapmışlarsa bu kursa katılabilirler. Başlangıç programlarında temel becerileri kazanmış kendine yeten dalıcı çevreyle entegrasyonunu ikinci seviye programlarla tamamlar. Kendine yeten, aktivite sürdürdüğü ortama adapte olmuş dalıcı artık diğer dalıcıların sorumluluğunu alabilir. Rescue Diver programı yapı olarak katılımcının dalış aktivitesine daha değişik bir açıdan bakması üzerine kuruludur. Problemi oluşmadan engelleme, ön görüşü açma, ana hedefi oluşturur. Problem oluştuğu takdirde doğru, düzeltici uygulamayı gerçekleştirme bir diğer hedeftir. Program kapsamında Yorgun Dalıcıya Müdahale, Panik Dalıcıya Müdahale, Sualtında Stres Yönetimi, Kayıp Dalıcı Arama, Şuursuz Dalıcıyı Yüzeye Çıkartma, Şuursuz Dalıcıya Yüzeyde Müdahale, Karasal Ortama ( Sahil-Tekne) Taşıma Teknikleri, Basınçla ilgili Hastalıklara İlk yardım gibi uygulamalar katılımcıya aktarılır.

 

 

Master Scuba Diver

         

          Rescue Diver Veya İki Yıldız Dalıcı sertifikasına sahip olan kişiler bu kursa katılabilir. Bu sertifika PADI eğitim sistemi içerisinde alınabilecek en yüksek dalıcı sertifikasıdır. Eğitimi ve deneyimi ile sualtı ortamına tam olarak uyum sağlamış dalıcıyı işaret eder. 50 dalışını tamamlamış ve 5 uzmanlık dalış eğitimi almış kişiler bu sertifikayı alabilirler.

 

 

Dive Master

         

          Rescue Diver Veya İki Yıldız Dalıcı sertifikasına sahip olan kişiler bu kursa katılabilir. Temel yapılaşmasını tamamlamış diğer dalıcılara düzeltici hareket yapabilme yetisini kazanmış dalıcı artık gruplara Liderlik yapabilme eğitimine hazırdır. Program kapsamında Dive Master adayı Liderlik özelliklerini geliştirmekle birlikte, dalış teorisinde de fizik, fizyoloji, dalış tabloları, malzeme ve dalış koşulları-ortam başlıkları altında tam yapılaşması sağlanır. Programın su bölümünde sınırlı su ve açık deniz uygulamaları vardır. Dalış aktivitesinin asli ortamı olan suya yatkınlık ve ortama yeterlilik mesafeye, zamana ve dayanıklılığa bağlı olarak değerlendirilir. Temel dalış becerilerini dalışı bilmeyen kişilere öğretebilecek düzeyde demostrasyon ( sunum ) kalitesinde becerilerde uzmanlaşma sağlanır. Açık deniz uygulamalarında Dive Master adayları direkt eğitmen gözetimi altında gerçek dalış öğrencileri ve sertifikalı dalıcılarla staj yaparlar. PADI organizasyonunda ilk profesyonellik seviyesi olan Dive Master'lık dalış endüstrisinde kariyer yapmak isin başlangıç noktasıdır. Gruplara gerek karasal ortamdan gerekse de su ortamda Liderlik edebilen, doğru dalış alışkanlıkları ve uygulamalarına model oluşturan Dive Master'lar endüstrinin vazgeçilmez parçalarıdır.

 

 

Asistan Instructor

         

          PADI Dive Masterlar veya 3 yıldız dalıcılar bu programa katılabilirler. PADI organizasyonunda ilk eğitmenlik seviyesi olan bu aşama, Liderlik özelliklerine sahip Dive Masterlara bilgi aktarım metodlarını kazandırır. Dalış teorisi yapılaşması ve sualtı becerileri aktarımları akademik bilgi geliştirme, sığ su eğitimi ve açık deniz eğitimi ders anlatım teknikleri ile adaya kazandırılır. Asistan Instructor’lar PADI eğitim sisteminde bilginin karşı tarafa transferinde uzmanlaşmış üyelerdir.

 

 

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.